YouTube’un Mobil Uygulaması ve Mobil Arayüzünde Yenilikler

Facebook’un video alanında savaş ilan ettiği YouTube mobil odaklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor.Trafiğinin yarısından fazlasını mobil uygulamalar ve mobil arayüzünden alan YouTube bu alandaki odağını daha fazla genişleterak mobil uygulamasını ve mobil sitesini yeniledi. Şu anda bu yenilik sadece Android kullanıcıları için gerçekleşti. Eğer uygulama güncellenmesi yaparsanız yeni halini tarayıcınızdan görebilirsiniz. Ayrıca iOS güncellemesi de çok yakında gelecek..

Peki yeni YouTube’da neler var?

Güncelleme sonrası oldukça çok kullanılacağı düşünülen 3 sekme eklenerek kullanıcılara kolaylıklar sağlanıyor :

Home (Ana sayfa): YouTube’nin takip ettiğiniz kanallara, daha önce izlediğiniz videolara ve arkadaşlarınızın beğenilerine göre sizlere tavsiye ettiği videoların, kanalların bulunduğu bu sayfa yeni videolar keşfetmenizi sağlayacak.

Subscriptions (Abonelikler): YouTube kanalları arttıkça kullanıcıların kanal odaklı video takip oranları da artmaya başlıyor. Bu nedenle bu sekmede takip ettiğiniz kanalların son videolarını bulabilirsiniz, böylece hiç bir şeyi kaçırmamış olursunuz.

Account (Hesap): YouTube geçmişiniz ve yüklediğiniz videolar burada yer alıyor. Geçmişte izlediğiniz şeyleri tekrar bulmanın en kolay yolu sanırım.

Video-Edit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir