YouTube İzlenme Sayılarında “301+” Problemini Çözdü!

YouTube’da bir video izlediğinizde mutlaka sizinde dikkatinizi çekmiştir. Videolarda izlenme sayısı olarak önceden 301+ yazıyordu. Her ne kadar 301+ yazıyor olsa da bazı videoları 1000 kişi like etmiş, 350 kişi unlike etmiş ve hatta binlerce yorum bile yapılmış oluyordu bu videolara..

YouTube resmi Twitter hesaplarından biri geçenler de bu konuya ilişkin bir tweet attı. Neden şimdiye kadar böyle olduğunu ve bunu nasıl çözdüklerini paylaştı. Artık videolarda 301+ görmeyeceksiniz. Daha güncel rakamlarla gerçek izlenme sayılarını görebileceksiniz.

Eskiden bir video yayınlandığı zaman 301 kişiyi geçene kadar gerçek izlenme rakamlarını görüyorduk. 301+ olduğu zaman ise aslında YouTube arka tarafta sahte izlenmeleri, botları işin içinden çıkararak gerçek rakamı vermeye çalışıyordu ve birkaç saat sonra genelde gerçek rakam geliyordu ekrana. YouTube bunu artık daha gerçek zamanlı yapacağını duyurdu ve böylece daha hızlı bir şekilde gerçek izlenme rakamlarına ulaşabileceğimizi duyurdu.

YouTube İzlenme Sayılarında “301+” Problemini Çözdü!” için 4 yorum

  1. Youtube botları hala engelleyemiyor yalnız. siterobot tarzı sitelerde bot olduğu anlaşılmıyor bile. Bu hilelere bir son vermenin sanırım herhangi bir yolu yoktur heralde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir