Yeni Sitelerde Seo

Yeni açılan bir web sitenin ilk adımı sosyal medyada olmalıdır. Web sitesine ait sosyal medya hesapları(facebook,twitter vb.) açılarak sektörünüzle ilgilenen kişilerin takibi sağlamalı ve  düzenli aralıklar ile paylaşım yapılmalıdır. Sosyal medya optimizasyonu (Smo) Seo için önemli bir yere sahiptir. Smo ile doğru orantılı olarak sosyal medyadaki aktiflik önemlidir. Bu aktiflik paylaşım,yorum ve beğeni ile arttırılabilir.

Yeni açılan sitelerde link alımı,footer link,edu link ve imleme oldukça riskli çalışmalardır. Bunun sebebi ise yeni bir siteye doğrudan link verilmesi Google tarafından şüpheli görülmektedir. Google doğrudan linki doğal bir tanıtım yolu olarak karşılamamaktadır. Yalnız yeni sitelerin tanıtım yazıları üzerinden link almaları duyuru olarak görülmekte ve doğal karşılanmaktadır. Bu nedenle yeni sitelerin tanıtım yazıları üzerinden hareket etmesi daha iyi olacaktır.

Yeni Sitelerde Seo” için 2 yorum

  1. seo kavramını bir yıldır duyuyorum tam anlamıyla kavramak için de biraz zamana ihtiyaç var sanırım. Yazınız da anlamama ciddi katkı sağladı diyebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir