Yeni Sitelerde Seo Planlaması!

Yeni internet sitelerinde seo çalışması en kritik konulardan biridir. Hangi sektörde olursa olsun, düzenli içerik eklenmesi son derece önemlidir. Öncelikle siteye ait sosyal medya hesapları mutlaka olmalıdır. Bu hesaplarda yeni içerikler paylaşılmalıdır. Ancak takipçisi olmayan hesapların seo anlamında bir faydası olmaz. Bu nedenle sosyal medya reklamları ile takipçilerinizi arttırmalısınız. Bu paylaşımlar azda olsa ziyaretçi artışı ve hızlı indexlenme imkanı sağlayacaktır. Bu da ziyaretçilerinizin içeriklerinizle aynı oranda artması için oldukça etkili bir yöntemdir.

İçerik ve sosyal medya çalışmasından hariç genel backlink çalışmaları için başlangıçta aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

  1. Yönlendiğiniz sektör ile ilgili paravan site kullanıp ana sitenizi destekleyebilirsiniz. Eğer bu işlemi yapacaksanız paravan sitede güncel içerik paylaşmanız gerecektir. Çeşitli backlink paketleriyle ile bu siteyi orta düzey bir site haline getirmeniz yeterli olacaktır.
  2. Sektörünüzle ilgili bloglardan tanıtım yazıları satın alarak, kaliteli backlinkler elde edebilirsiniz.

Bu iki adım temel düzey çalışmalar olduğu için herhangi bir sorun olmayacaktır. Fakat rekabetin yüksek olduğu sıralara geldikçe büyük çalışmalar yürütmeniz gerekecek. Bunlar için ise ipuçları vereceğim;

  • Rakiplerin toplam backlinklerini ahrefs.com üzerinden takip edip aynı kalitede backlinkler elde etmek,
  • Sözlük sitelerinde sektörünüzle ilgili paylaşımlara yapılacak yorumlar vasıtasıyla backlink elde etmek,
  • Haber sitelerinden sitelerden tanıtım yazıları satın almak,
  • Index sayısı yüksek sitelerden link satın almak,
  • Yarışma düzenleyerek sitenizin paylaşımını arttırmak,
  • Mutlaka bir uzmandan destek almak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir