thumbnail

Yandex Disk ile Android Cihazlarda Fotoğraf Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Yandex Disk’e Android cihazınızda bulunan fotoğrafları yedekleyebileceğinizi duymuş muydunuz? Aşağıda bağlantısını verdiğimiz uygulama internete bağlı olduğunuz zamanlarda otomatik yedekleme yapıyor.

Yandex Disk’e fotoğraflar nasıl yedeklenir?

 • Google Play’den Yandex Disk uygulamasını indirin. Bulamadıysanız bu bağlantıyı kullanarak yükleyebilirsiniz.
 • Daha sonra uygulama üzerinde Yandex hesabınızı açın. Hesabınız yoksa ise hesap oluşturun.Yoksa yedekleme yapamazsınız.
 • Yandex hesabınıza girdikten sonra uygulamanın ayarlarına girin. Ayarlar bölümünde otomatik resim yedekleme seçeneğini var. Onu aktif ettiğiniz zaman yedekleme işleminiz otomatik yapılacaktır.
 • Eğer mobil veri ile yedekleme yapmak istemiyorsanız ekonomik olması açısından ayarlardan sadece Wİ-Fİ ile yedekleme yap seçeneğini seçebilirsiniz.

Bu işlemleri eksiksiz gerçekleştirdiyseniz yedekleme işlemi her internete bağlandığınızda otomatik olarak yapılacaktır.

9 Comments

 1. Yararli bir konu olmuş. Eski sistemler artık geride kaldı yandex sayesinden bütün resimlerini bulut hesabıma yükledim istediğim yerde bakabiliyorum. Sayenizde yandex bulut hesabının nasıl kullanıldığını ögrendim teşekür ederim.

 2. Hocam sitenizde türkçe karakterlerde biraz bozulma var düzeltmenizi öneririm,Yandex kullanan biri olarak çok işime yarayacak bayadır arıyordum.

 3. Bunu aktif olarak kullanıyorum. Faydasını çok gördüm. Telefonun yedeğini yaptığı fotoaları siliyorum bu sayede yer kaplamıyorlar

  1. Bende öyle yapıyorum.Fotoğraf yedekleme çok iyi oluyor.Telefonu sıfırlamak zorunda kaldığınız zaman fotolar ne olacak diye düşünmüyorsunuz 🙂

 4. Birçok kez dosyalarımı yedeklemedim diye hepsini kaybettim.Çok sitem ettim herdefasında yandexin bu özelliğini kullanıyordum ama yedeklemeyi bir türlü yapamıyordum.Anlatım için teşekkürler.

 5. Fotoğraf yedekleme içib nedense bulut hesaplara güvenemiyorum ben :/ Eğer kullanacak olsamda Google Drive’ı tercih ederdim muhtemelen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir