WordPress Give Form Geri Sayım Eklentisi

WordPress’te duyurularınızı, bağış kampanyalarınızı ve etkinliklerinizi geri sayım sayacı ile daha görsel ve dikkat çekici yapabilmeziz için Give From doğru bir tercih..

Give tarafından ücretsiz olarak sunulan bu wordpress eklentisini buraya tıklayarak indirebilir, ayrıca Yönetim panelinizde yer alan Eklentiler kısmından aratarak yükleyebilirsiniz.

Geri Sayım Sayacı Oluşturma

Aşağıda göründüğü gibi Give Form, size görsel olarak anlık geri sayım avantajı sağlamaktadır. Ayrıca bu eklenti sayesinde etkinlik, kampanya gibi aktivitelerinizin başlangıç ve bitiş sürelerini form üzerinden belirleyebilir sayaç süresi bitiminde özel bir sayfaya yönlendirme yapabilirsiniz.

Bu eklenti ile etkinliklerinizi belirli bir zaman dilimine yaymak, bağış katılmak isteyen kişilere aciliyet duygusu verecektir.

Give Form’un bazı öne çıkan özellikleri;

  • Sayacın yayından kalkış süresini gün, ay ve yıl olarak belirleyebilme
  • Geri sayım süresi sona erdiğinde katılımcılara özel teşekkür sayfası
  • Geri sayım sayacını daha etkili kullanım için farklı görünüm şemaları

Give form kullanırken her form için ayrı olarak yapılandırma yapmalısınız. Örnek olarak hazırlamak istediğiniz formu “Donations > All Forms” kısmından ekleyip düzenlemelisiniz.

Burada sekmeli “Donation Form Options” arayüzümüz görülecektir. En alttaki “Form Countdown” adlı yeni bir sekme var. Orada aşağıdaki seçeneklere sahip olacaksınız:

  • Enable Duration — Süre özelliklerini etkinleştirin veya devre dışı bırakın. “Enable” i seçtiğinizde tüm diğer alanlar görünür.
  • Donation Deadline — Yayın süresi, form yayınlandıktan sonra belirlenen sayıda gün içinde veya belirli bir gün ve saatte sona erecek şekilde ayarlayın.
  • Date — Yukarıdaki “Day & Time” i seçtiyseniz, bu seçeneği görürsünüz. Bu, formunuzun tarih ve zaman takibini yapmanıza olanak sağlamaktadır.
  • Time — Yukarıdaki “Day & Time” i seçtiyseniz, bu seçeneği görürsünüz. Formun açılma listesinden ne zaman kapanması gerektiğini seçin.
  • Duration ended message — Süre bittiğinde bağışta bulunmak istediğiniz herhangi bir içeriği eklemek için bir WYSIWYG alanı. Kampanya sona erdiğinde, formu bu mesajla tamamen değiştirebilir veya mesajın formun üstünde veya altında konumlandırabilirsiniz.

WordPress Give Form Geri Sayım Eklentisi” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir