WhatsApp’a Canlı Konum Paylaşma Özelliği Geldi!

WhatsApp Blog’tan yapılan açıklamada canlı konum paylaşma özelliğinin kullanıcılara açıldığı paylaşıldı. Bu özellik ile rehberinizdeki kişilerle konumunuzu paylaştıktan sonra, karşıdaki kişiler siz müsaade ettiğiniz müddetçe sizi harita üzerinden takip edebilecekler.

Bu özellik Facebook’un Canlı Konum özelliği ile çok benzer. Aralarındaki en büyük fark ise WhatsApp üzerinden yaklaşık 8 saate yakın bir süre boyunca konumunuzu karşı tarafla paylaşabiliyor oluşunuz.

Konum paylaşmak çok kolay

Konumunuzu paylaşmak için, Ekle özelliğinin altından Konum’a tıklayın. Uygulama güncellemesinden sonra, bu menüde, “Canlı Konumumu Paylaş” diye ayrı bir seçenekle karşılaşacaksınız. Sonrasında ne kadar uzun süre konumunuzu paylaşmak istediğinizi belirleyeceksiniz. Bunu yaptıktan sonra içinde sizin haritadaki konumunuzu gösteren bir konuşma açılacak. Konumunuz buradan, siz iptal edinceye kadar, canlı olarak paylaşılmaya devam edecek.

Arkadaşlarınızla buluşmaya çalışırken bilhassa çok işe yarayacak bir uygulama olacaktır. Eğer sizinle canlı konumunu paylaşırsa siz de ona direktifler vererek doğru yöne götürebileceksiniz. atahmin Aynı zamanda elbette güvenlik sebepleri için de kullanılacağını tahmin ediyoruz.

Bir başka güzel özellik ise grup konuşmaları için gelmiş. Eğer bir grupta birden fazla kişi canlı konumunu paylaşırsa herkes tek bir haritada görüntülenecek. Buluşmalar için ideal bir sistem. Tek kötü tarafı, “yoldayım, trafiğe takıldım, biraz gecikiyorum” bahanelerini artık kullanamayacak olmamız.

WhatsApp’a Canlı Konum Paylaşma Özelliği Geldi!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir