WhatsApp Neden Yüklenmiyor?

WhatsApp yüklenmiyor, yükleyemiyorum diyorsanız bu yazımı dikkatlice takip etmenizi rica ediyorum. Son zamanlarda kullanıcıların en sık aldığı WhatsApp hatalarını bir araya getirerek çözüm yolları oluşturdum.

Kullanıcıların sık karşılaştığı hatalar;

  • Cihazınızda yeterli alan yok. Hata kodları; 101,498,919
  • Zaman aşıma uğrayan bağlantı.. Hata kodları; 403, 495, 504, 911, 920, 923
  • Bağlantı yok. Hata kodları; 413, 481, 491, 492, 921, 927, 941
  • Uygulama cihazınız ile uyumsuz.
  • Sunucudan bilgi alırken hata oluştu.
  • AppName bir hata sebebiyle indirilemedi.

Hatamızın sebebini tespit ettikten sonra aşağıdaki adresten WhatsApp uygulamasını indiriyoruz.

https://www.whatsapp.com/android/ adresine girin Download Now seçeneğine tıklayarak uygulamayı indirip yükleyin. Cihazınızda herhangi bir son yoksa eğer apk dosyası Google Play denetlemeleri ile karşılaşmadan yüklenecektir.

Apk dosyası ile yüklemeyi başaramadıysanız Ayarlar>Uygulamalar>Google Play Store>Verileri Temizle seçeneğine dokunarak uygulamanızın ön belliğini temizleyin. Daha sonra Google Play’den tekrar yüklemeyi deneyin.

Eğer cihazınızda yeterli alan yok hatası ile karşılaşıyorsanız, Ayarlar>Depolama>Önbelleğe alınan veriler seçeneğine dokunarak uygulamaların kapladığı alanları temizleyin. Ya da cihazınızda kullanmadığınız dosyaları kaldırın.

Eğer sorunsuz bir şekilde yükleme yaptıysanız teşekkür etmeyi unutmayın. Ben hala yükleyemedim diyorsanız yorum ile sorununuzu belirtin çözüm bulmaya çalışalım 🙂 İyi günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir