Temel HTML Etiketleri

Bir önceki konumda Html Sürümleri hakkında detaylı bilgi vermiştim. Şimdi sıra Temel Html Etiketlerinde! Artık derinlere dalmanın ciddi işler yapmanın vakti geldi öyle değil mi? 🙂 O halde takip et beni ve kaybolma! öhm öhm neyse başlayalım o zaman 😀

Şimdi bir Html sayfasının olmazsa olmaz etiketlerini detaylandıralım.

HTML: HTML dili ile kod yazılacağını belirten, diğer tüm etiketleri sarıp sarmalayan, sayfanın başında açılıp sonunda kapatılan bir etikettir. (Yani kısaca tüm etiketleri paket yapar 😀 )

HEAD: Hazırlanan web sayfası için bilgi ve tanımların yer aldığı bölümdür. Sayfa başlığı, Javascript, JQuery ve CSS kodlarının yazıldığı alandır. (Yani sayfamızı bir araba gibi düşünürsek burası bizim modifiye alanımız oluyor. Süsleme ve makyaj işlemlerini burada yapabiliriz 😀 Bu cümleyi kurarken aklıma NFS Underground 2 oyununda araba modifiye ettiğim zamanlar geldi güzel be 😀 )

TITLE: Hazırlanan web sayfası için başlığın tanımlandığı alandır. (Ortaya bir şaheser çıkartacaksak eğer buna isim vermeden olmaz öyle değil mi? 😀 )

BODY: Ziyaretçilerin görebildiği, web sayfası ile ilgili içeriğin yer aldığı kısımdır. Etiketlerin çoğu burada kullanılır. Bu alanda etiketler içerisine yazılan bilgi ziyaretçinin karşısına çıkar. (Misafirimizi iyi ağırlayacağız o halde 😀 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir