Speedtest’e Rakip Yerli Üretim Hız Testi Sitesi

Son yıllarda gelişen teknoloji sonunda internetin her hanede bulunması ile beraber artık internetin en önemli parametresi hızdır. Bu sebeple de web dünyasında birçok farklı internet hız testisitesi bulunmaktadır. Bu web siteleri genel olarak aynı işlevi gerçekleştirmektedir. Bunlardan birisi olan speedtestin yaygın olarak tercih edilmesi sonucunda ülkemizde bulunan bağımsız bir hız testi ihtiyacının karşılanması amacıyla Hiztesti.online kurulmuştur.

Güvenilir Hız Testi

İnternette hız testi yapan web siteleri açısından kullanıcıların en çok dikkat ettiği konu güvenilirlik konusundur. İnternet sağlayıcı operatörlerin, Vodafone hız testi gibi birçok firmanın kendine ait hız testi sistemleri bulunmaktadır. Fakat kullanıcılar burada ki bilgilerin yanıltıcı olabilecek olması sebebiyle genellikle bunları kullanmaktan kaçınmaktadır. Bu noktada tamamen bağımsız, doğru ve hızlı test yapan Hiztesti.online gibi sitelerin önemi ortaya çıkmaktadır.

Kullanışlı Arayüz

Online speed test sitelerinin en büyük eksikliği karmaşık kullanım yapısı ve reklamlarla doldurulmuş tamamen kaplanmış ekranlarıdır. Hiztesti.online basit arayüzü, kullanıcı dostu yapısı ile dikkat çekmektedir. Bu yapısı ile internetten anlayan yada anlamayan herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir web sitesi olmayı amaçlayan Hiztesti.online aynı zamanda basit arayüzü sayesinde hızlı çalışmaktadır. Kullanıcılar için sadece web sitesine girmek ve ortada bulunan başlat düğmesine basmaları yeterlidir. Hiç bir şekilde reklam amaçlı yanıltıcı ve yönlendirici butonlar bulunmaması da kullanıcılar tarafından sevilmesine yol açmaktadır.

Hızlı ve Net Bilgiler

Hiztesi.online test yapıldıktan sonra dolandırmadan ve hızlı bir şekilde kullanıcılara bilgileri sunmaktadır. Bu bağlamda test yapıldıktan sonra ilk olarak kullanıcıya ping değerlerini sunar. Ping değeri bir internetin iki sinyali arasında geçen süreyi hesaplayarak kullanıcıya sinyal kalitesi hakkında bilgi verir. İkinci olarak download hızını kullanıcıya sunmaktadır. Bu da bir internetin direkt olarak hızının bilgisini verir.

Download hızı internetten veri alırken veya dosya indirirken (her internet sitesi bir veridir) hızının bilgisini vermektedir. Daha sonra ise upload hızı kullanıcıya gösterilir. Bu hız da kullanıcıya internete bir veri yüklenirken alınacak olan hızı gösterir. Bu bilgilerin hepsi yan yana ve net bir şekilde gösterilmektedir.

Kaynak : Hiztesti.online

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir