thumbnail

Snapchat’in Yeni Tasarımı Yayında!

Snapchat, yenilenen arayüzü ile yayınlandı. Snapchat, yeni tasarımı ile anlaşmalı içerikleri daha fazla öne çıkarmak istiyor. Bu nedenle de “stories “bölümündeki içerik alanı daha fazla yer kaplıyor ve görsel yazı ile desteklenerek daha fazla tıklanıyor.

snapchat-stories

Discover’ın içerik odağı

Discover sayfasında ana ekranda olduğu gibi içerik sağlayıcıların logolarından ziyade son paylaştıkları hikayeler ve bir kısa başlık bulunacak. Böylece kullanıcılar ilgi çekici görsel veya başlıktaki içeriğe daha fazla tıklayacaklar.

snapchat-discover

Kanallara Abone Olma

Kullanıcılar artık kanallara abone olabilecekler. Herhangi bir içerik sağlayıcısına abone olmak için bir hikayede uzun basılı tutmak yeterli olacak. Abone olunan haber kaynaklarının içerikleri de ana ekranda yer alacak ve daha erişilebilir olacak.

snapchat-abonelik

Kamera ikonunun yanına eklenen yeni ikonla sohbet sayfası ve kamera ekranı arasındaki geçiş butonla da sağlanabilecek. Yani kaydırma işlemi devam ama hızlı geçiş için bu butonları da kullanabileceksiniz.

snapchat-my-story

Bu yenilikler ile Snapchat daha rahat bir kullanım sağlamayı hedefliyor. Yeni kullanıcılar için oldukça farklı ve zor olan bu uygulama bakalım yeni görünümü ile daha kolay bir hale gelecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir