Seo Nedir? Faydaları Nelerdir ve Neden Önemlidir?

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu‘nun kısaltmasıdır. İnternet sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

Arama motoru örümceklerinin internet sitelerini daha doğru okuyup yorumlamasını sağlamak için yapılmalıdır.

SEO Ne İşe Yarar?

İnternet sitenize gelen en kaliteli trafik, arama motorları üzerinden gelmektedir. Belirli anahtar kelimelerle arama yapan kullanıcıları sitenize ulaştıran en faydalı yöntem kesinlikle SEO’dur.

SEO’nun Faydaları Nelerdir?

  • Arama motorlarından gelen trafiği arttırır.
  • Markanızı kurumsallaştırma da yardımcı olur.
  • Akılda kalıcı olmanızı sağlar.
  • Popüler olmanızı sağlar.
  • Büyük kitlelere ulaşmanızı sağlar.
  • Sektörünüzde pazar payınız yükselir.

SEO Neden Önemlidir?

Arama motorları üzerinden az maliyetle çok kişiye ulaşmanın en kolay yolu SEO’dur. Sitenize profesyonel SEO çalışması uyguladığınızda arama motorları aracılığı ile sadece çevrenizdeki kişilere değil, dünyanın her köşesine ulaşabilirsiniz. Etkili bir SEO çalışması, satış hacminizi ve kâr oranınızı arttırır. Nasıl ki bir esnaf dükkanının reklamını yapma ihtiyacı duyarsa; her internet sitesinin de SEO’ya ihtiyacı vardır.

Unutmayın Google’da üst sırada çıkan bir internet sitesi cadde de en iyi yerde olan dükkandan bile değerlidir.

Seo Nedir? Faydaları Nelerdir ve Neden Önemlidir?” için 10 yorum

  1. Öncelikle çok yararlı bir konu olduğunu belirtmek istiyorum, Seo’yu böyle basit ve sade bir dil anlatımıyla sunmanızda çok hoş olmuş. Emeğinize teşekkür ediyorum.

  2. Seo’da en önemli unsur özgün yazı yazmaktan geçer.Siteniz özgün yazılar olsun gerisi gelir.

  3. yıllardır seo yu okurum ama tam bir taktik veren görmedim biri çıkıp tüm taktikleri bir gün dökecek ortaya onu bekliyorum=)

  4. SEO aslında her ne kadar önem arz etsede bir o kadar da aç gözlüler tarafından spam tehlikesi taşıyor. Yenilikçi olmak özgün olmak ve mantıklı olmak. Bu 3 etmen bir araya geldiğinde nice backlinkler bile yanında hiç kalıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir