thumbnail

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Özellikleri ve Fiyatları

Yeni Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Barcelona’da tanıtıldı.

Samsung Galaxy S7’in Özellikleri

Samsung Galaxy S7’nin işlemcisi Galaxy S6’ya göre %30 daha hızlı olarak karşımıza çıkıyor. Galaxy S6’dan tek farkı işlemci hızı değil tabi ki de; ek olarak soğutma sistemi eklenerek, cihazın fazla ısınması engellenmiş. Son zamanlarda yükselişte olan mobil oyun trendini de es geçmeyen Samsung, Galaxy S7 özelliklerine oyunculara özgü “Oyun Başlatıcısı” eklenmeyi ihmal etmiyor. Bu özellik ise oyuncuların fazla pil tüketimi yaparak şarjın erken bitmesine engel oluyor.

Samsung-Galaxy-S7

2015 yılında tanıtılan Galaxy S6 modelinden farklı olarak Galaxy S7’de 4 GB RAM bulunuyor.

Galaxy-S7

Ayrıca Galaxy S7’de 5.1 inç genişliğine ve 1440 x 2560 çözünürlüğüne sahip Super AMOLED bir ekran bulunuyor. 12 Megapiksel kamerasında yer alan Çift Piksel özelliği sayesinde düşük ışıkta bile daha aydınlık fotoğraflar çekilebilecek. Selfie odaklı ön kamerası ise 5 Megapiksel olarak belirlenmiş.

Samsung Galaxy S7’nin sahip olduğu en önemli özelliği ise microSD kart desteği ile 200 GB’a kadar hafıza arttırımı sağlamasıdır. Su geçirmeyen yapıya sahip Galaxy S7, hızlı şarj özelliği ile ilk yarım saatte yaklaşık %83 şarj dolumu gerçekleştirebiliyor.

Galaxy S7 Egde Özellikleri

Samsung Galaxy S7 Egde’nin tasarımından başlayacak olursak, S6’nın tasarımından farklı olarak daha yumuşak hatları bulunuyor. Galaxy S7’den daha büyük olan 5.5 inç büyüklüğünde, yine S7’de olduğunu gibi 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED bir ekranı sahip.

Samsung-Galaxy-S7-Edge

Galaxy S7 Edge modelinde yer alan ve önemli ölçüde güç tasarrufu yaptığı belirtilen “Always On” özelliği, ekranın her zaman açık kalmasını sağlıyor. Bu sayede sık sık saati ya da bildirimleri görmek için telefonunuzun ekranını açmak zorunda kalmayacaksınız. İşletim sistemi ise Exynos 8890.

Galaxy 6 modeline nazaran Galaxy S7 modelinde çok daha hızlı ve daha yüksek performans sağlıyor.

RAM değeri olarak Galaxy S7 modeliyle eşdeğer olarak 4GB RAM kullanılmış. Yine soğutma konusunda da Galaxy s7 ile benzer özellikleri gösteren Samsung Galaxy S7 Edge, 32 ya da 64GB micro SD kart kullanımına da imkan sağlıyor.

Galaxy-S7-Edge

Galaxy S6 Edge modelinde kıyasla S7 Edge modeli 2 güne varan kullanım ömrü sunuyor.

Galaxy-S7-Edge-Batery

Galaxy S6 edge modelinde yer alan çıkıntılı kamera, neredeyse yarı yarıya inceltilmiş şekilde yeni Galaxy S7’de yer alıyor. Kamera çözünürlüğü ise 12 Megapiksel olarak belirlenmiş.

Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge modelleri için 11 Mart tarihinde ön sipariş verilebilecek. Galaxy s7 Edge için 799 dolar fiyatı belirlenirken; Galaxy S7 32 GB fiyatı 649 dolar ve Galaxy S7 64 GB fiyatı 699 dolar olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir