PR Değeri Yüksek Backlink Siteleri!

PR değeri yüksek backlink sitelerini sizinle paylaşacağım. Aşağıdaki sitelerden alacağınız linkler ömür boyu kalıcı olacaktır. Bu sitelerden bağlantı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alan adı uzantınız ile aynı anchor text’i kullanmanızdır. Web sitenizin popüler olması için hazırladığım özel makaleyi dikkatle okuyunuz;

FoodSpotting

foodspotting-backlink

PR değeri 6 global Alexa değeri ise 46k olan bu siteden kalıcı backlink alabilirsiniz. İnsanlar bu latformda yedikleri yemekleri ve yemek yediği restoranları paylaşıyor. Eğer sizde Türk restoranlarına katkıda bulunmak istiyorsanız bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirebilir önerilerde bulunabilirsiniz.

Vimeo

vimeo-backlink

Dünya’nın en kaliteli video paylaşım platformlarından biri olan Vimeo, Pagerank 9 değerine sahip ve Alexa verilerine göre Dünya’nın en iyi 183. sitesidir. Alexa global değeri 183 olan siteden bağlantı almak kesinlikle sitenize iyi gelecektir. Eğer bu siteden de link aldım artık bir şey yapmama gerek yok deyip geçiştirecek iseniz hiç almayın daha iyi diyebilirim. Fayda görmek istiyorsanız sektörünüzle, ilgilendiğiniz alanlarla alakalı videolar paylaşmanız, profilinizi kuvvetlendirip trafik almanız sitenize fayda sağlayacaktır.

SlideShare

slideshare-backlink

Slayt paylaşma platformu olan bu site ile hazırladığınız slaytları paylaşabilir, büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Örneğin;  Web sektöründe olan kişileri ilgilendiren bir dokümanınız var, bunu paylaşarak duyurabilirsiniz. Bu tür paylaşımlarla profilinizi kuvvetlendirip alacağınız bağlantı ile kaliteli backlink elde etmiş olursunuz. Ayrıca Pagerank değeri 8 olan bu site Alexa verilerine göre dünyanın en iyi 151. sitesidir.

GitHub

github-backlink

Github, yazılımcıların iş birliği yaptığı bir platformdur. PR değeri 8 ve Alexa verilerine göre dünyanın en iyi 86. sitesi olan bu platformdan kaliteli backlik almak siteniz için iyi olacaktır. Bu tür geliştirme platformlarında sitenizin ana sayfasına bağlantı eklemek zorunda değilsiniz. Kategorilerinizi ya da alt sayfalarınızı da ekleyerek bağlantı kazanabilirsiniz.

SoundCloud

soundcloud-backlink

SoundCloud, PR değeri 8 Alexa verilerine göre dünyanın en iyi 159. sitesidir. Müzik yükleme platformu olan bu sitede oluşturacağınız profile dilediğiniz kadar bağlantı ekleyebiliyorsunuz. Sosyal hesaplarınız, alt sayfalarınız, kategoriler ve aklınıza gelebilecek tüm linkleri verebilirsiniz. Oluşturacağınız hesaba müzik yüklemeyi ve müziğin açıklama kısmından da bağlantı almayı unutmayın.

Araştırmalarıma devam edip site daha kaliteli platformlar bulmaya gayret edeceğim.Kolay gelsin 🙂

PR Değeri Yüksek Backlink Siteleri!” için 37 yorum

  1. Pagerank’ın değeri Google’ın gözünde kalmasa da yine de PR’ler hala sıfırlanmadı. Ayrıca bu verdiğim listedeki siteler kendini kanıtlamış siteler o yüzden buralardan backlink almak değerlidir.

 1. Çok teşekkürler hemen backlink almak için çalışmalara başlıyorum.Pr değeri çok yüksek 😀

 2. Daha fazla site eklerseniz sevinirim. Ellerinize sağlık yine çok iyi bir çalışma olmuş.

 3. .Listeyi genişletebilirseniz çok iyi olur.. Ellerinize sağlık çok iyi bir çalışma olmuş

 4. hocam Google+ Youtube gibi ağlarıda ekleyebilirsiniz. Kaldı ki google gerçek manada Google+ uygulamasını kayırıyor. Bunu da bir çok kez üstü kapalı dile getirdiler.

 5. eskilerde önemli olan bu sistem artık pek işe yaramıyor bence, daha farklı yöntemler denemek lazım ve siten daima canlı olacak…

 6. pr’nin aslında pek önemi kalmadı eskisi gibi fakat ufak’ta olsa bir yararı olabilir. peki her siteye farklı ip’den bi backlink eklemek gerekir yoksa farklı ip’lerden mi? bir farkı oluyor mu?

 7. Bu sitelerden backlink almak bize çok yarar sağlayacaktır.Organik ve PR değeri yüksek bir siteden backlink almak sitemiz açısından bizi ileriye taşıyan bir adım olacaktır.

 8. PR değerinin eskisi kadar değeri kalmasada.Gerçekten kendini kanıtlamış siteler link almak gerekir.

 9. Pr degeri yüksek siteler daha düşük pr degeri olan siteye backlink vermek istemiyorlar ki çok çalışmak lazım alabilmek için..

 10. bazı arkadaşlar çekincelerini ifade etmiş benim de çok bildiğim bi alan değildi ama detaylıca bakmak lazım

 11. Soundcloud ve Vimeodan backlinklerim var hocam diğerlerini bilmiyorum elinize sağlık kullanıcam.

 12. Yazınız için teşekkür ederim. çoğunu denemiştim sadece githup backlink eklememiştim. Github üye girişi yapıp profil bilgilerinden site adını eklemek backlink için yeterli midir ?

 13. Güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim
  Adana İkinci El Eşya Alım Satım | 0532 2302463 :Spot Eşya Alan Yerler

  Adana Geneli İkinci El Eşyanız NAKİT Alınır !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir