Otomasyon Bilişim Teknolojilerinde Yeni İş İmkanları Oluşturacak!

Otomasyon birçok endüstrinin gelişmesine yardımcı oldu. Tabi ki her gelişmenin bir maliyeti olduğu gibi otomasyonda yeni maliyetleri beraberinde getirdi.

Otomasyon’un yeni iş alanlarına katılmasıyla birlikte bir çok iş pozisyonunu devre dışı bıraktı. Fakat bu iş kollarına zarar vermedi. Aksine Bilişim Teknolojilerinde yeni iş kolları doğdu.İşte o iş kolları;

1- Mobilite

Otomasyon günlük yaşamın bir parçası haline gelecek. Nesneleri interneti ile birlikte hareketlenecek.

2- Geliştirme

Otomasyon oluşturmak ciddi bir kodlama gerektirir. Geleneksel işletmeler otomasyona güvenmeye başladığında, geliştirme alanı önemli bir hal alacak. Bilişim teknolojileri çalışanları da işte tam burada devreye girecek.

3- Tasarım

Otomatik sistemlerin tasarlanma aşaması oldukça karmaşıktır. Bu yüzden bu tasarımlarıı mühendislerin ve BT profesyonellerinin yapması gerekir. Çağa uygun ve modern sistemleri tasarlayacak ekibin mutlaka bu iş kollarından birinde olması gerekir.

4- Güvenilirlik

Otomatik sistemlere güvenlik önlemi eklemek yeterli bir adı değildir. Güvenilirlik başarıyla paralel olacağı için BT profesyonelleri bu sistemlerin güvenilir olmasını sağlamak için birçok size destek sağlayacaktır.

5- Güvenlik

Otomasyonun önemli bir güvenlik ihtiyacı vardır. Hacker tehdidini ve veri çalmayı ortadan kaldırmak için güvenlik en önemli unsurlardan biridir. BT profesyonelleri bu noktada otomatik sistemlerin güvenliği için yeni teknolojileri geliştirecekler.

Otomasyon Bilişim Teknolojilerinde Yeni İş İmkanları Oluşturacak!” için 10 yorum

  1. Aklıma azınlık günlükleri filmi geldi. İlk orda görmüştük aslında en gerçekçi. Biz görebilirmiyiz bilmiyorum ama yakındır umarım 🙂 Bilişim sektörü kötü diyen arkadaş sanırım yeterince aktif olamadı. Yoksa Bilişimi reddetmek yada iğrenç olduğunu söylemek demek gündelik hayatta bir çok şeyden nefret etmek demek gibime geliyor buna telefonlar televizyonlar web siteleri facebook hatta bu site dahil 🙂

  2. Şu anda devletin bu tip projelere yönelik fon desteği bulunmaktadır. KOSGEB e projenizi sunduktan sonra size sınırsız fon desteği sağlıyor hemde hibe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir