Mobil Uyumlu Tema İle Bir Adım Önde Olun!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil kullanımı zirveye ulaşmıştır. Günümüzde hemen hemen herkes akıllı cep telefonu kullanmaktadır. Bu yüzden sitenizin mobil uyumlu olması size büyük bir artı sağlayacaktır.

Google, bu konuya büyük önem vermektedir. Webmasterlar için Mobil Uyumluluk Testi aracı geliştirmiştir. Aracı görüntülemek ve sitenizi sorgulamak için buraya tıklayınız. Sitemizin sorgusu otomatik yapılacaktır.

Mobil Uyumluluk Testi için yukarıda ki “buraya tıklayınız” yazısına tıklayın.

mobil-uyumluluk-testi

 

Sizlere tavsiyem mevcut sitelerinizi sorgulayın. Mobil uyumlu temalar seçmeye özen gösterin. Çağa ayak uydurun. 🙂

Eğer yeni bir wordpress tabanlı site açacak olursanız mutlaka responsive tema kullanınız. Sitemizin teması responsive olduğundan mobil uyumludur. Zamanında mobil tema satın alıp kullanmıştım. Gelirim ve hitim iki kat artış göstermişti.

Neyse, size bir önerim daha var isterseniz onunla devam edelim. 🙂

Google, yeni başlattığı sistem ile mobil uyumlu siteleri ön plana çıkartmaktadır. Eğer rakiplerimden farklı olmak istiyorum diyorsanız Google PageSpeed sorgusunu yapıp mobil ve masaüstü hatalarını giderebilirsiniz.

Not: Sorgu yapmak için yukarıda ki Google PageSpeed bağlantısına tıklayınız.

Tema seçerken tema hatalarınızın az olmasına ve sayfa hızınızın iyi olmasına özen gösterirseniz rakiplerinizden 1-0 önde başlayabilirsiniz. 🙂

Kolay gelsin.

 

Mobil Uyumlu Tema İle Bir Adım Önde Olun!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir