Mark Zuckerberg’in Teröre Karşı Barış Mesajı!

Dün Pakistan’da gerçekleşen patlamanın ardından Mark Zuckerberg, teröre karşı barış mesajı yayınladı.

This morning we activated Safety Check in Pakistan after a bomb targeted children and their families in a park in…

Mark Zuckerberg tarafından gönderildi 27 Mart 2016 Pazar

Mesajında Safety Check’e değinen Zuckerberg, Türkiye ve Belçika’da gerçekleşen patlamaları da göz ardı etmedi.

Fakat Pakistan’da yaşanan patlama sonrasında Türkiye’ye yanlış bildirim gelmesi ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yayınladığı gönderinin çevirisi ise şu şekilde:

“Bu sabah Lahore’daki bir parktaki çocukları ve onların ailelerini hedef alan bir bombanın ardından Pakistan’da Safety Check’i aktive ettik. Son iki ay boyunca Türkiye ve Belçika da dahil olmak üzere bir çok kez terör olayları için Safety Check’i aktive ettik, böylece o bölgedeki insanlar arkadaşlarına ve sevdiklerine güvende olduklarını bildirebildi.

Her bir saldırı birbirinden farklıydı fakat hepsi ortak bir tehdide sahipti: Hepsinin hedefi korku ve güvensizlik yaymaktı ve toplumun fertlerini birbirine düşürmekti.

Ben, bizi bölmek isteyenlere karşı savaşmanın tek sürdürülebilir yolunun anlayış ve empatinin nefretten daha hızlı yayılan ve her ülkedeki her bir insanın sevildiğini hisettiği bir dünya yaratmak olduğuna inanıyorum. Bizim beraberce kurabileceğimiz ve kurmamız gereken dünya bu.”

Duyarlılığı için Zuckerberg’i tebrik ediyor ve daha fazla bomba haberiyle sarsılmadığımız günlerin bir an önce gelmesini umut ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir