iPhone Cihazlarda Android Nasıl Çalıştırılır?

iPhone cihazınızda Android işletim sistemini çalıştırmak ister misiniz? Tendigi Engineering ürettiği bir kılıf sayesinde bunu başardı.

Üretilen bu kılıf teknolojide sınırların olmadığını tekrar bize gösterdi. iOS’da bulunan açık kullanarak Tendigi Engineering Apple’da Android çalıştırmayı başardı. Üretilen bu kılıfta bir LeMaker anakart yer alıyor. Bu anakartın üzerinde ise 8 çekirdekli  64 bit ARM Cortex-A53 bir işlemci, 2 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza bulunuyor. iPhone’nun Lightning girişinden bağlanan kılıf App Store’dan indirilen uygulama ile Android işletim sistemini çalıştırmaya başlıyor.

Şimdilik bu sistem tam anlamıyla stabil çalışmasa da zamanla daha iyileri yapılacaktır.

iPhone Cihazlarda Android Nasıl Çalıştırılır?” için 5 yorum

  1. Keşke android cihazlarda ios yazılımını çalıştırabilsek, bu ihtimal olsaydı ne güzel olurdu 🙂 pc ye mac os x yükleyebiliyorum ama telefona ios imkansız gibi bir şey sanırım

  2. Bu çok iyi oldu istediğim oyunların çoğu ios ta yok app dn de bir şey indiremiyorum o yüzden iphoneyi sevmeyerek kullanıyordum artık sevmeye başlayacağım 🙂

  3. Acaba bu sistemi nasıl geliştirdiler. Çok ilginç bir yöntem gerçekten. Bir nevi telefon içi sanallaştırma işlemi gerçekleştirerek android uygulanıyor. Ki bunu kullanmak acaba telefonu garantiden çıkartıyor mudur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir