Her Girişimcinin Kullanması Gerektiği Web Siteler!

Bir girişimci için zaman, motivasyon ve stres yönetimi oldukça önemlidir. Hayatını biraz daha kolaylaştırıp daha az stres, daha fazla zaman yaratmak gerekiyor. Bunun için girişimcilerin ziyaret etmesi gereken web sitelerini ve servislerini derledim.

1. LinkedIn: LinkedIn’de var olmanın yanı sıra en büyük mesele burada aktif olmaktır. Her girişimci mutlaka LinkedIn üzerinde aktif olmalı ve daha çok bağlantı edinmeye çalışmalıdır. Bir gün her bağlantı mutlaka işe yarayacaktır.

2. KOSGEB: Küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacı ile kurulan KOSGEB’i sürekli olarak takip edip, kendi alanınızla ilgili hibeleri ve destekleri takip etmelisiniz.

3. ÇSGB: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı web sitesini takip ederek yeni yönetmelikleri, şirketinizin büyümesi ile birlikte artan yasal sorumluluklarınızla ilgili bilgileri mutlaka takip etmelisiniz.

4. Parasut.com: Girişimciler için tahsilat takibi ve fatura yönetimini kolaylaştıran Paraşüt ile bu işlere daha az zaman ayırabilirsiniz. Eski bir kullanıcısı olarak hem arayüzünün, hem işlevinin gerçekten çok değerli olduğunu söyleyebilirim.

5. Webrazzi: Eğer bir girişimciyseniz, Webrazzi’yi her gün hatta günde birkaç kez ziyaret etmenizde fayda var.

6. Uber: İş görüşmelerine giderken Uber’in farklı seçeneklerini kullanarak zaman zaman daha karlı ve hızlı, zaman zaman daha prestijli yolculuklar yapılabilir.

7. Hemenkiralik.com: Ülke içi ya da ülke dışı konaklamalarda her girişimcinin ortak bir noktası var: Wi-Fi. Seyahatlerinizde arama yaparken sol taraftaki filtrelerden Evin Özellikleri bölümünde İnternet’i seçerek Wi-Fi sahibi evleri listeleyebilirsiniz.

8. WordPress: Dünyadaki yüz binlerce web sitesi WordPress altyapısını kullanıyor. WordPress kesinlikle sadece bir blog değil, başlı başına bir platformdur. Kişisel blogunuzdan, kurumsal şirket sayfanıza kadar her şeyi WordPress ile daha düşük bütçelerle halletmeniz mümkün.

9. GoogleZiyaret anlamında değil ancak girişiminizin aramalarda doğru görüntülendiğinden emin olmanız gerekiyor. Evet, sosyal medyada var olmak, popüler olmak gerekiyor ancak günün sonunda girişiminizi insanlar Google’da arayacaklar.

10. Google Alerts: Bir Google servisi olan Alerts ile belirlediğiniz anahtar kelimelerle ilgili yeni bir içerik oluştuğunda belirlediğiniz periyotlarla size e-posta gönderilebilir. Buna itibar yönetimine giriş dersinin ilk ödevi de diyebiliriz. Mutlaka işinizle ilgili alarmlar oluşturun.

11. Codeacademy: Biraz kodlama öğrenmenin kimseye zararı olmaz. İyi bir yazılımcı olmak zorunda olduğunuz için değil, daha analitik düşünmek ve en azından yazılımın ne olduğu ile ilgili biraz da olsa bilgi sahibi olmak inanın sizin için iyi olacak.

12. YouTube: Sadece komik videolar izleyin diye söylemiyorum, YouTube’da iki türlü işimiz var: Motivasyonel ve işimizle ilgili videoları incelemek ve işimizi YouTube’a taşımak. Hazırlayacağınız küçük videolarla YouTube üzerinden müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Açıklama alanında yapacağınız yönlendirme ile de web sayfanıza trafik kazanabilirsiniz.

13. Kayak: Girişimciler daha sık seyahat ediyor. Kayak gibi araç kiralama, uçuşlar ve otellerin bir arada olduğu bir platformla vakit kaybetmeyin. Ancak uçak biletleri özelinde ek olarak SkyScanner’ı da belirtmek istiyorum, daha efektif ve doğru sonuçlar veriyor.

14. Basecamp: Alternatifleri olabilir ancak Basecamp kurum içi iletişim ve organizasyonda gayet faydalı.

15. Dropbox: Dropbox’ı fazlaca anlatmaya gerek yok, pek çok girişimin buluta ihtiyacı olabiliyor ve Dropbox kurulumu en kolay sistemlerden biri. Dünyanın neresinde olursanız olun önemli dosyalarınıza erişin.

16. Hizliceviri.com: Global dünyada çeviriler inanılmaz önem arz ediyor. Sürekli olarak bir çevirmen işe alamayacağınıza göre işi uzmanlarına bırakmak ve bütçe tarafında zorlanmamak için Hizliceviri.com’u kullanabilirsiniz. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadık.

17. Happify: Happify içinde ücretsiz oyunlar, küçük anketler vb. barındıran ilginç bir deneyim platformu. Mutluluğunuzu artırıyor, mutlaka deneyin. Sayfanın dilinin İngilizce olduğunu belirtelim.

18. RainymoodYoğun stresten kaçmanın en güzel yolu yağmur. Rainymood’a girin, biraz rahatlayın.

19. Türkiye İstatistik KurumuPek çok istatistiki veriye ulaşabileceğiniz resmi kurumun web sitesi.

20. Webrazzi VTTürkiye’deki girişimlerin ve girişimcilerin bütün bilgilerine erişbileceğiniz veritabanı.

Her Girişimcinin Kullanması Gerektiği Web Siteler!” için 4 yorum

  1. bence gayet yararlı bir makale olmuş finans açısından sıkıntı çekenler içinde başvurması gereken yerleri paylaşmışsın sagolasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir