Hayalinizdeki “Transformers” Araç 2 Milyon Dolar!

Lüks otomobiller söz konusu olunca doğal olarak karşımıza iki yol çıkıyor. Birinci yol; 6 haneden başlayan dolar bazında rakamlar harcayıp standart bir lüks araç sahibi oluyorsunuz. Örneğin Mercedes S sınıfı, yeni nesil Tesla veya Porsche modelleri gibi.. İkinci yolda ise kendinizden söz ettirmek istiyorsanız durum farklılaşıyor ve milyon dolarları gözden çıkarmanız gerekiyor. Sadece milyon dolar ödemek yetmiyor, bu tür araçların sadece yıllık bakımları için 6 haneli rakamları da gözden çıkarmak gerekiyor.

Bu araçlara en güzel örnek sınırlı sayıda üretilen (80 adet) Koenigsegg Regera olacaktır. Christian von Koenigsegg tarafından üretilen bu araç Cenevre fuarında tanıtıldı. Fiyatı ise 2.340.000$ (2 milyon 340 bin dolar). Aracın maksimum çıkabildiği hız 410 km/s ve 0’dan 100’e sadece 2.8 saniyede ulaşıyor.

İnanılmaz bir hıza ulaşan araç herkesin gözünü kamaştıracak şık bir tasarıma sahip. Bu fiyat için yeterli değil diyorsanız aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin. Bu videoda da görebileceğiniz gibi Koenigsegg Regera gerçek bir Transformers diyebiliriz, gerçek bir robotik araca en yakın araç olarak şu anda piyasada bulunuyor.

Hybrid teknolojiye sahip olan bu aracı akıllı telefonunuzla dilediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz.

Teknik özellikleri de göz önünde bulundurduğumuz zaman artık tek yapmanız gereken 2.34 milyon $ fiyatı değerlendirmek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir