Google’ın Yeni Ve Eğlenceli Arama Özellikleri Şaşırtıyor!

İnternet kullanıcıları için vazgeçilmez hale gelen Google Search, yalnızca arama yapmak isteyenlere değil “zaman geçirmek” isteyenlere de oldukça iyi bir hizmet veriyor.

Google’ın “Kendimi şanslı hissediyorum” özelliği artık kullanıcıları bugüne kadar yayınlanan tüm Doodle’ları, tarihte bugün veya öne çıkan haberler gibi içeriklerin bulunduğu bir sayfaya yönlendiriyor. Aslına bakılırsa bu özellik çok da yeni değil.

I’m feeling
Bunun yanı sıra yalnızca İngilizce olarak erişilebilen “I’m feeling …” özelliklerine de birkaç yeni kelime grubu daha eklendi.

Bu özellikler arasında “I’m feeling hungry” gibi size yakın restoranları gösteren özelliklerden, “I’m feeling generous” gibi yardıma muhtaç insanlara ulaşmanızı sağlayacak özellikler de bulunuyor. Yeni gelen özelliklerden diğerleri ise şöyle;
I’m feeling curious (Kendimi meraklı hissediyorum)”
I’m feeling puzzled (Kendimi şaşkın hissediyorum)”
I’m feeling trendy (Kendimi modaya uyan!? hissediyorum)”

Tüm bu özellikler için epey çaba sarf ettiği anlaşılan Google, ancak çok fazla zaman harcarsanız aynı içeriği iki kere görmenizi sağlıyor.

Fun Facts
Sizi çalışmaktan uzak tutacak en keyifli özellik ise “fun facts”. Google, bu kelime grubuyla arama yapıldığında kullanıcılara her seferinde farklı ve ilginç bilgiler veriyor. Ufak bir örnek verip, gerisini Google’a bırakıyoruz.

fun-facts

Google’ın Yeni Ve Eğlenceli Arama Özellikleri Şaşırtıyor!” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir