Finlandiya Kendi Emojilerini Üretti!

Finlandiya ülkesini anlatmak adına “emoji” üretmeye başladı. Yeni yıla kadar emoji setini tamamlayacak olan Finlandiya bu çalışma ile kendi özel emojilerine sahip ilk ülke oldu.

Şu ana 3 adet emoji üretildi. Bunların iki tanesi Türkiye’de aşinayız.

1- Nokia 3310

O telefon bir efsane dersek abartmış olmam heralde. Kırılmaz, dayanıklı yapısı ile babalarımızın bozulana kadar kemer kılıfından çıkarmadığı telefonlardan birisidir. Finlandiya’da üretilmiş olması dayanıklılığı ile öne çıkmasını sağlıyor.

Nokia-3310

2- Fin Hamamı (Sauna)

Spor salonlarında belki görmüş olabiliriz. Hamam kültürümüzden farklı olan Fin Hamamları Finlandiyalılar için kutsal bir yerdir. Ve tamamen çıplak gidilir. Hatta bir çok ailenin kendine ait saunası vardır. İşte bu nedenle de bu emojiler çıplak tasarlanmıştır.

Fin-hamamı

3- Metalciler 

Headbanger diye tabir edilen kişiler de Finlandiyalılar için oldukça önemli bir yer kaplıyorlar. Her Finlandiyalının içinde bir headbanger yatar diyorlar 🙂

Headbanger

Emoji’ler giderek dünyanın ortak dili olacak gibi görünüyor. Ayrıca ülkelerin güçlü yanlarını veya özelliklerini bu şekilde sunabilmesi oldukça güzel bir şey. Finlandiya 30 adet emoji ile seti tamamlayacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir