Facebook’tan Nasıl Video İndirilir? (Resimli Anlatım)

Facebook’ta paylaşılan resimleri çok rahat bir şekilde bilgisayarımıza indirebiliyoruz. Peki videoyu aynı şekilde bilgisayarınıza indirmek ister misiniz?

Hiçbir programa veya Facebook harici bir websiteye ihtiyaç duymadan nasıl video indireceğinizi anlatacağım.

İlk başta dikkat etmemiz gereken konu indireceğimiz videonun doğrudan Facebook’a yüklenmiş olmasıdır. Facebook üzerinden paylaşılmış olan Youtube,Dailymotion ve diğer video sitelerinin videolarını bu yöntemle indiremezsiniz.

Facebook’tan video indirmek için, öncelikle video’nun orjinal sayfasına gidiyoruz. Ekleyen sayfa veya kişinin video kısmına tıklayarak ya da pop-up şeklinde açılan video’nun yüklenme tarihine tıklayarak, orjinal sayfasına gidiyoruz. (Bazı videolarda video’ya tıklamanız yeterlidir.)

Daha sonra yapmanız gereken adres çubuğunda bulunan “www” yerini “m” olarak değiştirmektir. Böylece videonun mobil versiyonunu görüntülemiş olacağız. (Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi..)

facebook-video-indirme

 

Facebook video indirme işlemini tamamlayabilmeniz için öncelikle videoyu başlatın. Videonun üstüne sağ tuş ile tıklayarak Video olarak kaydet seçeneğini seçin. (Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi..)

facebook-video-indirme-2

Bu işlemleri uyguladıktan sonra videoları rahatça bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Facebook’tan Nasıl Video İndirilir? (Resimli Anlatım)” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir