Facebook Hesabınızı Güvende Tutmanın Yolları

Facebook resmi sayfasından hesabınızı güvende tutmanın yollarını paylaştı.

Facebook hesabınızı güvende tutmaya yönelik önemli ipuçları için videomuzu izleyin.

Posted by Facebook on 30 Haziran 2015 Salı

Gelin hep birlikte bu videonun analizini yapalım.

1. Giriş Yolları

Giriş-onayları

Giriş onaylarını aktif olarak kullandığınızda hesaba giriş yaparken Facebook size bir şifre gönderiyor. Böylece Facebook hesaba giriş yapan tek kişinin siz olduğunuzdan emin olabiliyor. Bunun için güvenlik ayarlarınıza giderek giriş onaylarını etkin hale getirmeniz yeterli.

2. Uzaktan Oturum Yönetimi

Uzaktan-oturum-yönetimi

Facebook hesabınızın güvende olduğunu bilmek istiyorsanız her zaman mutlaka hesabınızdan çıkış yapın. Fakat unuttuğunuz zamanlar olabilir. Hesabınızdan çıkış yapmayı unuttuğunuzda Facebook’un “Uzaktan Oturum Yönetimi” sizin yardımınıza koşuyor. Dilediğiniz cihazdan Facebook hesap ayarlarına gidin.  Böylece hangi Facebook oturumlarının aktif olduğunu görebileceksiniz. Sonra diğer oturumlardan çıkış yapmanız mümkün.

3. Bilgisayarınızı Kilitleyin

bilgisayarınızı-kilitleyin

Bilgisayarınızı kilitlemek sadece Facebook hesabınızı değil bilgisayarınızı da güvende tutmanızı sağlar. Bilgisayarınızın başından ayrıldığınızda onu kilitlemeyi ihmal etmeyin. Böylece hem Facebook hesabınıza kimsenin erişmediğinden emin olursunuz hem de bilgisayarınızdaki veriler güvende kalır.

4. Mobil Cihazlarınızı Güvene Alın

Mobil-Cihazlarınızı-güvene-alın

Mobil cihazlarınızda otomatik kilitleme özelliklerini etkinleştirerek kilidi açmak için bir geçiş kodu belirmek Facebook hesabınızı güvende tutmanıza yardımcı olacaktır.  Aynı zamanda cihazınızdaki bilgilere bir başkasının erişmesini de önlemiş olursunuz. İşletim sistemini ve Uygulamaları güncel tutarak en son güvenlik önlemlerini kullandığınızdan da emin olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir