Facebook Haber Algoritmasını Değiştirdi

Facebook haber akışının (news feed) amacı ilgimizi çekecek paylaşımları göstermektir. Diyelim ki Facebook hesabınıza giriş yaptınız paylaşımlara yorum ve beğeni gibi aksiyonları bolca kullanıyorsanız Facebook sizin ne düşündüğünüzü, ne sevdiğinizi, ne ile ilgilendiğinizi biliyor demektir. Facebook’ta çalışan yazılım mühendisleri (Cheng Zhang ve Si Chen) tarafından yazılan blog yazısına göre büyük bir…

Snapchat’te Yeni Özellik: Anlık Haber!

Snapchat, Story Explorer özelliğini yayına aldı. Snapchat’in canlı haber akışı en fazla ilgi duyulan özelliklerin başında geliyor. Snapchat şimdi de Story Explorer özelliği ile daha fazla gerçek zamanlı içerik sunmayı hedefliyor. Canlı haber akışında gözünüze çarpan bir detayı bu sayede öğrenebileceksiniz.

Google News Nedir?

Google News, özellikle haber sitelerinde yer alan haberlere kullanıcıların tek bir sayfadan ulaşabilmelerini sağlayan Google hizmetidir. Türkiye’de ve Avrupa’da yer alan tüm popüler haber sitelerinin toplandığı Google News sekmesinde anlık olarak gündemi takip edebilmeniz mümkündür. Google News‘e yerel veya ulusal haber sitelerinin kayıt olması SEO açısından oldukça önemlidir….