Dünyanın En Değerli Şirketi Artık Apple Değil!

1 Haziran 2016

Hisse senedi düşüşü dolayısıyla Apple liderliği Google’ın ana şirketi olan Alphabet’e kaptırdı. Apple’ın pazar değeri 493 milyar dolar iken Alphabet’in şu anki değeri 498 milyar dolara ulaştı. Apple’ın Haziran 2014'den beri hisse senedi değeri 90 doların altına düştü. Apple'ın Steve Jobs döneminde olduğu gibi yenilikler ve ürünler çıkarmasının zamanı geldiğinin de göstergesi bu..

CONTINUE READING

Google Gizli Servisi Google X’te Değişim Rüzgarı!

19 Ocak 2016

Google’ın araştırma servisi Google X , daha verimli olabilmek için yeniden yapılandırılıyor. Google şirketlerini tek çatı altında toplayan Alphabet ile şirket değeri 20 milyar doların üzerine çıkmıştı. Google özel projeler birimi olan Google X, yeni nesil teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Google X bundan sonra Google’dan bağımsız olarak yoluna yalnızca “X” şeklinde devam edecek. Elbette bu değişim ile birlikte logosuda değişti. ...

CONTINUE READING

Alphabet Holding, abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com’u Satın Aldı!

11 Ekim 2015

Alphabet Holding, ABC.com ya da Alphabet.com’u satın alamadığından yeni bir adım attı. ve abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com‘u aldı. Google Alphabet’e dair değişiklikleri Ağustos ayında duyurmuştu. Şimdilik burada herhangi bir site kurulu değil fakat Google kesinlikle bu alan adının sahibi oldu. abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com‘un  2,717.04.$ değerinde olduğu söylentileri var. Ama bence Alphabet’e oranla daha fazla değere sahiptir. Son olarak Alphabet domainin nasıl kullanılacağı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

CONTINUE READING