thumbnail

Eniyi.Xyz En İyi Torrent indirme Siteleri incelemesi

Eniyi.Xyz En İyi Torrent  indirme Siteleri incelemesi

İnternette gezinirken çoğu zaman dosya indirmek gerekebilir. İnternetten bir dosya indirmek için çeşitli yöntemler bulunmakla birlikte dosyaların büyüklüğü arttıkça kullanılabilecek yöntemler azalmaktadır.Torrent özellikle büyük boyutlu dosyaları indirmek için peer to peer mantığı ile yanı noktadan noktaya veri transferi yöntemiyle çalışan, dünya çapında geniş bir kullanıcı kitlesine ve ağına sahip dosya indirme protokolüdür. Torrent büyük boyutlu dosyaların indirilmesi amacıyla kullanılmakta olup, dosya indirme işlemi istenildiği an duraklatılarak daha sonra devam edilebilmektedir.

Torrent aynı zamanda yasal olmayan dosya paylaşımına imkan sağladığı için, telif hakları konusunda kötü bir sicile sahiptir. Torrentin film, müzik gibi telif hakkı ihtilafına sebep olan dosyaların da paylaşımına izin vermesi nedeniyle yasal olmayan dosyaların da paylaşılması gerçekleştirilebilmektedir.

Torrent kullanabilmek için öncelikle bir torrent programının bilgisayara kurulması gerekmektedir. Program kurulduktan sonra torrent dosyalarının bulunabileceği bir siteden torrent uzantılı küçük boyutlu dosyalar indirilerek asıl indirme işlemi başlatılabilir. En iyi torrentindirme siteleri aynı zamanda en güvenli torrent siteleridir.

En Yaygın Torrent indirme Siteleri Hangileridir?

Torrent siteleri, güvenilir olmalı indirme yapılan bilgisayarlara zarar verecek zararlı yazılımlar barındırmamalıdır. Ayrıca popüler içerikleri barındıran torrent siteleri de daha çok kullanılmaktadır.

Günümüzde birçok torrent sitesi mevcuttur. Bu sitelerden en iyi torrent sitelerinden bazıları şunlardır:

Zamunda.net: Zamunda.net en çok kullanılan torrent sitelerinden olmamasına rağmen ülkemizde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Site Romanya kökenlidir.

The Pirate Bay: Aslında torrent denilince akla gelen ilk sitelerden bir tanesidir. Dünya çapında popüler olan bu site aynı zamanda torrent karşıtlarının hedef tahtasına koyduğu bir sitedir.

Extra Torrent: Bu sitede en popüler torrent sitelerindendir. Extra Torrent günde milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen bir sitedir.

TorrentZ: TorrentZ aslında bir torrent arama sitesidir. Bu site yardımıyla arama yapılarak torrent dosyalarına ulaşılır ve onları başka siteler üzerinden indirmek mümkün olur.

Torrent dosyalarını bulabilecek daha birçok site bulunmakla birlikte en iyi torrent indirme siteleri için kısa bir araştırma yapmak için  https://www.eniyi.xyz/siteler/en-iyi-turk-ve-yabanci-torrent-siteleri/ yararlanabilirsiniz.

En iyi indirme sitesi

İnternet her geçen gün giderek büyümeye devam ederken artık CD ve DVD’lerin yerini direkt olarak indirmeler aldı. Kotalı internet kullandığımız dönemlerde sınırsız internet bir ayrıcalıkken şimdilerde internetin sınırsız olması yetmiyor ülkemizdeki AKK sıkıntısıyla farklı kullanımlar var. Hani şu an kotalı olarak internet kullanan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Ama malum ülkemizde sözde Adil Kullanım Kotası adı altında getirilen sınırlama nedeniyle bir yerden sonra sınırlama geliyor.

İndirme sırasında yaşanan en büyük sorunlardan biride internetle alakalı yaşanan kesintiye bağlı olarak yarıda kalmalar olmakta. İşte bu kısımda kurtarıcı torrent olmakta. Öncelikle torrent indirme yapacağımız dosyanın uzantısıdır. İnternet üzerinden neredeyse tüm indirmek istediğiniz dosyaların torrent versiyonunu bulabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren torrent siteleri güncelliği sayesinde oldukça iyi olmayı başarıyor.

Türk Yabancı Torrent Siteleri

Bir eğitim seti indireceğinizi varsayalım. 10 GB büyüklüğünde olsun. Bu dosyanın öncelikle ortalama 1 MB bile olmayan torrent dosyasını normal bir şekilde tarayıcınız üzerinden indiriyorsunuz. Torrent programları aracılığıyla daha sonra bu dosyayı tanımlayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İndirme hızındaki mantıksa sizin indireceğiniz dosyayı ne kadar fazla kişi dışarıya açmışsa o kadar hızlı indirme yapabilirsiniz. İndirme sırasındaki hızını sınırlayabileceğiniz gibi isterseniz dışarıya paylaşımı kapatma şansınız var. Ve en güzeliyse internet kopmalarında baştan başlama yok. Bilgisayarınızı kapatıp daha sonra tekrar devam edebiliyor olmanız oldukça büyük avantaj.

Türk torrent siteleri olarak hizmet veren kişi sayısı biraz az ama kaliteleriyle yeterli olmayı başarıyorlar. Yerli bir dosya indirecekseniz mecburi olarak bu adreslere başvurmanız gerek ama dünya genelinde bir dosya için sayısız adres bulunuyor. Yabancı torrent siteleri olarak biz ancak 10 tanesini size sunabildik ama bu rakam daha fazla.

Siteler arasında tercih yaparken aktifliğe önem vermeniz gerekli. En iyi torrent siteleri hız konusunda fark yaratandır. Torrent de aktifliğe bağlı olarak sunum yapan bir sisteme bağlı olduğu için torrent siteleri arasında seçim yaparken güncelliğe dikkat etmek gerekiyor. Genel olarak kısa sürede ihtiyacınız olan veriye ulaşma şansınız var ama tabi biraz araştırma. Birçok torrent sitesi referans sistemiyle çalıştığı için bu size ufak bir engel olabilir ama davetiye başvurusu yaparak kısa sürede üyeliğini aktifleştireceksinizdir.

  1. NET
  2. Arena-TR
  3. BitTürk
  4. TurkTorrent
  5. The Pirate Bay
  6. Extra Torrent
  7. TorrentZ
  8. RARBG
  9. 1337X
  10. AG

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir