Elon Musk’ın Hızlı Tren Projesi; Hyperloop!

Yüzyılın girişimcisi Elon Musk; çılgın ulaşım projesi olan Hyperloop’un hayata geçeceği yeri seçti ve projeyi başlattı. Yeni nesil ray ve tren sisteminden oluşan Hyperloop, saatte 1200 kilometre yol kat ediyor.

Tesla, Space X, Neuralink, tüneller, dünyanın en büyük bataryaları, enerji sistemleri derken Elon Musk bir de Hyperloop projesini sürekli gündeme getiriyordu. Ancak söz konusu olan bu proje bu güne kadar görülmemiş hızlarda giden bir yolcu treni ve ulaşım hattıydı. Öyle ki saatte 1200 kilometrelik hızla neredeyse ses hızına yetişecekti. Artık ağzından her geçen gün bir projenin başlangıcına ilişkin detaylar duymaya alıştığımız Musk, Hyperloop projesinin başlangıç hattını seçti ve detayları sundu.

Hyperloop projesi Elon Musk’ın öyle adını sanını pek duymadığınız fakat bundan sonra fazlasıyla duyacağınız tünel açma firması Boring Company tarafından inşa edilecek.


Musk, hükümetten onay aldığını şu tweeti ile belirtiyor;

“Boring Company, New York – Washington DC arasındaki yolculuk süresini 29 dakikaya indirmek için gerekli hükümet onayını aldı.”


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir