Domain ve Hosting Nasıl Satın Alınır?

WordPress blog oluşturmak için en popüler CMS (İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Popülerliğinin yanı sıra kurulumu ve kullanımı kolaydır. Blog açıp kişisel yazılarımı yazmak istiyorum ama blog kurulumu hakkında hiç bir şey bilmiyorum diyorsanız, wordpress tam size göre..


Blog açmak için hazırım. Ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle bir alan adı(domain) ve bir hosting paketi satın almalısınız. Peki, hangi firmayı seçmeliyiz? En iyi hosting firması hangisidir ? Fiyatı uygun ve kaliteli hostingi hangi firmadan alacağız? gibi sorularınızı duyar gibiyim.

3 yıldır sorunsuz kullandığım 7/24 tüm sorunlarıma anında çözüm bulan ‘i tercih ettiğim için domain ve hosting satın alım işlemlerini Netinternet üzerinden yapacağım.


Domain ve Hosting Ne Demektir?

wordpress-hosting

WordPress Hosting sayfasında bizi paket fiyatları özellikleriyle doğru orantılı bir şekilde karşılıyor.

Benim şuan kullandığım Bireysel Plan blog dünyasına adım atmanız için yeterlidir.

netinternet-hosting

Paketinizi seçip Satın Al butonuna tıkladığınızda karşınıza Domain satın alma ekranı gelecektir. Netinternet size domain satın alırken 3 seçenek sunuyor;

Blogunuzu ilk defa kurduğunuz ve yeni bir alan adı satın alacağınız için ilk seçeneği seçin ve belirlediğiniz ismi kutucuğa girin;

netinternet-domain

Domain isminizi seçtikten sonra Uygunluğu Kontrol Et seçeneğine tıklayın. Ardından Netinternet, kutucuğa yazdığınız alan adını isminin başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığını kontrol edecektir.

Eğer alan adı kullanılmıyorsa, size aşağıdaki gibi tescil edilebilir sorgusu gösterecektir. Onay aldıktan sonra Devam Et butonuna tıklayın.

domain-tescil

Gelen ekranda gördüğünüz gibi 1 yıllık Hosting seçimimiz aktif halde kenarı da duyor. Daha sonra Ödeme butonuna tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan Sepeti Güncelle butonuna tıklıyoruz. Son adımda Netinternet size kişisel bilgilerinizi soracaktır.( İsim, Adres, Tel no, adres bilgileri vs.)

Kişisel bilgilerinizi doldurun, üyeliğinizi tamamladıktan sonra ödemeyi yapın ve işlem tamamdır! Tebrikler, Hosting ve Domain satın alma işleminizi başarıyla gerçekleşti.

 

Domain ve Hosting Nasıl Satın Alınır?” için bir yorum

  1. Merhaba
    Ben yeni bir blog açtım. Bu işlerde de yeniyim. Yazınızı okudum gayet faydalı olmuş. Ama benim bir sorum olacak.
    Blog’umu WordPress üzerinden açtım ama alan adı almadım ücretsiz olanı yasargoren.wordpress.com u kullanıyorum. Bunu Netinternet uzerinden alan adı alarak bu blog umu hangi seçeneği kullanarak geçişini yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir