DNS Ayarları | Dns Değiştirme | Hızlı 2017 Yeni Dns Adresleri

Dns değiştirme, DNS Ayarları 2017 engelli sitelere ulaşmak için zorunlu hale geldi. Bu yazımızda Dns ayarları yaparak engellenen sitelere gireceğiz. Yani sizde “DNS nasıl değiştirilir?” sorusuna yanıt bulacaksınız.

Eğer Dns değiştirmek ile uğraşmak istemiyorsanız Google Crome ve Firefox tarayıcınızda Zenmate eklentisini kurarak otomatik olarak engelli sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Hızlı Dns Adresleri

(208.67.222.222 – 208.67.220.220) – Güvenli internet için doğru bir seçim olacaktır.

(209.244.0.3 – 209.244.0.4) – Güncel en hızlı DNS adresidir.

Dns ayarları nasıl yapılır?

Neredeyse tüm Windows işletim sistemlerinde Dns değiştirme ve güncelleme yolu aynıdır. Öncelikle sağ alt köşede yer alan wifi ya da ethernet ikonuna sağ tuş ile açılan menüden “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden Bağlantılar’ın yanında yer alan bağlantı türünüzü(Yerel ağ ya da Wifi-kablosuz) seçin. Karşınıza çıkan küçük pencerede sağ alt kısımda yer alan Özellikler seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

Bağlantı öğeleri arasından “İnternet protokolü sürüm 4” seçeneğine çift tıklayıp Aşağıdaki Dns Sunucu Adreslerini Kullan kısmına Dns numarasını yazın. Bundan sonra Dns adresiniz uygulanmış olacaktır.

Eğer bir sorun yaşarsanız yorum olarak bildirebilir çözüm yolu isteyebilirsiniz. Fakat sorunsuz bir şekilde Dns adresini değiştirdiyseniz teşekkür etmeyi unutmayın. Görüşmek üzere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir