Chromebit İle Tüm Ekranlar Bilgisayara Dönüşüyor!

Asus ve Google HDMI girişi olan her ekranı bilgisayara dönüştüren bir cihazı ürettiler. Küçük bir çikolata paketi büyüklüğünde olan bu cihazı HDMI girişine takıyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz. Bluetooth klavye ve fare ile de kullanmaya başlıyorsunuz. Her şey bu kadar basit. Bu cihaz gayet ucuz bir fiyattan yani sadece 85$’a satışa sunuldu. Bu cihazın hem ekranlarda hem de televizyonlarda kullanabilmesi de en güzel yanı..

asus-google-chromebit

Böyle bir cihaz için çok büyük hayallere kapılmamak lazım. Sadece web tarayıcı üzerinden basit işlemlerinizi halledebileceğiniz bir ürün. Tam anlamıyla bir bilgisayar performansı beklentisine kapılmamak gerekiyor.

Şöyle düşünelim evinizde ek bir monitör var ve siz bunu değerlendirmek istiyorsunuz. Sadece hangout için mesela. Ya da evinizdeki televizyon ekranından daha iyi şeyler izleyebilmek için kullanabilirsiniz. Tabi ki 1080p performans beklemiyorsunuz değil mi?

Google ne yaptığını biliyor ve bu ürünü basit amaçlı kullanımlar için ortaya çıkardı.Chromebit önümüzdeki dönemlerde piyasaya çıkacak gerçekten ucuz ve performansı biraz daha iyi bilgisayarlar için de ön izleme oluşturma açısından iyi bir gelişme. Yedekte çekmecenizde bulunması açısından da iyi bir alternatif.

Chromebit İle Tüm Ekranlar Bilgisayara Dönüşüyor!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir