Bireysel Uygulama Geliştirilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmaların birçoğunun kullandığı hazır programların tam uyumu olarak çalışmamasından kaynaklı birçok sorun çıkabilmektedir. Yapılması istenen işe uygun ve daha pratik olan programların eksikliği hemen hemen her sektörde olabilmektedir. Bunun yanında çok daha güvenli ve altyapı destekli olacak özel yazılım geliştirme yolları birçok firma tarafından hizmet olarak sunulmaktadır. Markaya değer katmasının yanında çok daha kolay bir iş takibi yapılabilir. Ayrıca özel raporlama imkânı da sunulabilir. Öncelikle özel yazılım geliştirmek için iyi bir analiz yapılması şarttır. Yazılımın sahip olmasının beklendiği özelliklerin yanında hedeflenen veriler de belirlenmelidir. Daha sonra görsel tasarımlar hazırlanarak güvenlik testleri yapılır. Yazılımı kullanacak kişileri de çok kısa ve kolay şekilde sistem hakkında bilgi verilir. Nasıl Kullanılacağı da eğitim ile anlatılmaktadır. Yazılımın yapılmasında sonra ise bir süre izlenme yapılmaktadır. Ortaya çıkacak her türlü sorun güncellemeler ile giderilmektedir.

Özel ihtiyaçlarının çok kolay bir şekilde karşılanmasının yanında yüksek performans ve güvenlik duvarlı bir yazılım kullanılması büyük bir olanak sağlamaktadır. PC ve MAC dışında mobil uygulamasının da olduğu yazılımların oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir. Yazılım şirketleri tarafından kısa sürede ortaya konan uygulamaların fiyatı ise kaliteye göre değişmektedir. Kullanan kişi sayısı, veri depolama kapasitesi, hız ve sistem analizleri bu açıdan belirleyici olmaktadır.

Android uygulama geliştirme yapan firmaların genellikle Java kullandığı görülmektedir. Java diline hâkim olunması durumunda güvenli ve kaliteli bir uygulamanın ortaya çıkması da mümkün olmaktadır. Bunun yanında Android Studio da kullanılmaktadır. www.codex.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir