Bırakın Maillerinize Sizin Yerinize Google Cevap Versin

Google Inbox uygulamasında “Smart Reply” özelliği bulunuyor. Bu özellik, gelen mailinizin analizini yaparak yapay zeka aracılığıyla size alternatif cevaplar üretiyor. Google‘ın paylaştığı bilgilere göre “Smart Reply” özelliğini Inbox kullanıcılarının %10’u tarafından aktif kullanılıyor.

Mobil cihazlarda yanıt verme işlemini oldukça hızlandıran bu uygulama artık masaüstü uygulamasında da yer alıyor.  Yani maillerinizi bilgisayarınızdan kontrol ederken de Smart Reply özelliğini kullanabileceksiniz. Tek tıklama ile cevap vermek oldukça heyecanlı olsa gerek.

Smart-reply-on-the-web

Google tüm alternatifleri ve geliştirme yöntemlerini adım adım uygulayacaktır ama düşünsenize size gelen bir etkinlik davetinize takviminizi kontrol eden ve başka bir planınızın olduğunu gören yazılım otomatik olarak “çok isterdim ama başka bir planım var, gelmeye çalışırım” gibisinden bir cevap veriyor. Nasıl hissederdiniz?

Eski yazışmaların taranması sayesinde sizin tepkilerinize en yakın tepkiyi verebilcek hale gelebilecek bir yapay zeka. Gelecekte ölümsüz bireyler değil de ölümsüz yapay zekalar olabileceğimizi de gösteriyor.

Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha da önemlisi bu uygulamanın geleceğini hayal ettiğiniz zaman nasıl bir fikre kapılıyorsunuz? Yorum alanında bizimle görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Bırakın Maillerinize Sizin Yerinize Google Cevap Versin” için bir yorum

  1. Birşeylerin otomatikleşmesi her zaman beni rahatsız etmiştir. İşletmeler için güzel bir uygulama gibi görünse de bireysel kullanıcılar için bence gereksiz olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir