Android Oyunlarda İlerlemeler Nasıl Kaydedilir?

Mobil oyunlar artık bilgisayar ve konsol oyunlarından daha çok ilgi görüyor. Bir çok kişi gibi bizde bilgisayar oyunlarından vazgeçmiş durumdayız. Bunun nedeni ise mobil oyunların daha eğlenceli ve ücretsiz oyun çeşitlerinin fazla olmasından kaynaklanıyor. Oynanan oyunlar kısa ve öz oyunlar oluşmuyor tabi ki.. Kimisi uzun ve birçok bölümden meydana geliyor. Bir de güncellenme olayını düşünecek olursak oyun hiç bitmiyor. Peki, bitmeyen bu oyunlara kaldığımız yerden devam edebilmek için nasıl kaydedebiliriz?

Özellikle bazı nedenlerden dolayı telefona format atmak zorunda kalıyoruz. Kaydolan oyunlarımız haliyle siliniyor. İnternet üzerinde bir hesabımız olmalı ki oraya kaydedelim ve şifremizle giriş yaptığımız zaman oyunumuz kaldığımız yerden devam etsin. Android işletim sistemi kullanan cihazlarımızda bu tür özellikler bulunuyor. Google Play Oyunlar uygulamasında hesabınızla oturum açtığınız zaman oyun ilerlemesini kaydedebilirsiniz. Bu şekilde oyunlarınızı koruma altına olur.

Peki, oyunlara giriş yaptığımız zaman hesap ekranına nasıl ulaşabiliriz? Hesap ekrana ayarlar kısmından gireceksiniz. Siz girip onay verdiğiniz zaman Google Play’de hesap açılacak ve ilerlemeleriniz kaydolacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir