Airbnb’nin Taciz Sorunu!

En popüler girişimlerden biri olan Airbnb, online bir sistem üzerinden evinizi veya bir odanızı kiralayabilmenizi sağlıyor. Bu sistem 50 milyon müşterisi ile devasa bir ekonomi oluşturuyor.

Servis bu kadar tercih edilince haliyle çeşitli sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunlarında başında da ev sahipleri ile misafirlerin ilişki yaşaması, daha da kötüsü olayların tacize kadar ilerlemesi geliyor.

Reddit ve Quora platformalarında atılan mesajlardan anlayacağımız üzere bir çok ev sahibi oda kiraladıkları müşterileri ile ilişki yaşamış. Bu şekilde yaşanan ilişkiler de servisin amacı dışında olduğu için Airbnb tarafından pek mutlu karşılanmıyor.

Barselona’da bir adam evini Airbnb üzerinden kiralayan 2 Amerikalı kadına tecavüz ettiği için 12 yıl hapise mahkum edildi. Airbnb çok profesyonel bir servis olsa da bazı şeylerin önüne henüz geçebilmiş değil ve bu tür haberler çıktıkça da insanların kendine olan güveni artıyor ve bu ihtimalleri artırıyor.

Bakalım Airbnb ekibi bu konuda nasıl bir çözüm üretecek veya üretebilecek mi? Yoksa Airbnb ile yer kiralamak uzun vadede korkulan bir işlem mi olacak? Sizce Airbnb’yi nasıl bir süreç bekliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir