2016’da Youtube’dan En Çok Para Kazanan 10 Youtuber

Youtube’de video içerik üretmek günümüzde trend haline geldi. Vlog çekimi yapan, video içerik üreten kişi sayısı gün geçtikçe artıyor. Fakat önceden yer edinmiş Youtuber’lar dolayısıyla en çok kazancı sağlayan kişiler..

İşte ilk 10’da yer youtuber’lar ve kazançları..

10. Good Mythical Morning – 5 Milyon Dolar

Aboneleri tarafından kısaca GMM olarak adlandırılan Rhett & Link’in kanalı, 2016 yılında tam 5 milyon dolar kazandı. Komedi temalı olan kanal, kısa sürede popüler hale geldi. GMM kanalının takipçi sayısı ise 11.5 milyona ulaştı.

9. Miranda Sings – 5 Milyon Dolar

Miranda Sings, yayınladığı parodi klipler ile YouTube kullanıcılarının kalbinde taht kurmayı başaran bir diğer çok kazanan YouTube kanalı. Miranda’nın iyi bir şarkıcı olup olmadığı tartışılır ancak söz konusu olan parodi klipler olduğunda Miranda’nın en iyilerden biri olduğu apaçık ortada.

8. German Garmendia – 5.5 Milyon Dolar

German Garmendia’nın kanalına belki daha önce hiç denk gelmemiş hatta adını bile duymamış olabilirsiniz. Bunun nedeni Garmendia’nın İngiliz değil, Şili’li bir YouTuber olması. German Garmendia’nın kanalı İspanyolca bilen kullanıcılara hitap ediyor ve İspanyolca dilinde hem en iyi kanal hem de en iyi komedi kanalı olarak tanınıyor.

7. Markiplier – 5.5 Milyon Dolar

Bundan 10 yıl önce biri size bilgisayarın başında sadece oyun oynayarak ve çığlıklar atarak milyoner olabileceğinizi söyleseydi tepkinizin ne olabileceğini az çok tahmin edebiliyorum. Markiplier tam olarak bu 10 sene önce çılgınca bulduğumuz şeyi yapıyor ve karşılığında 5.5 milyon dolar kazanıyor.

6. Nerdy Nummies – 6 Milyon Dolar

Rosanna Pansino, özel tariflerle insanların hayatına lezzet ve tad katan ender YouTube kanallarından biri. İnsanların hayatına tad tuz getiren Pansino’nun YouTube kanalı da hayatının rengini hayli değiştirmiş olmalı. Geçtiğimiz sene 6 milyon doları cebe indiren Pansino aynı zamanda TV’deki şovlarda da kendine yer bulmayı başardı. Eğer Scream Queens, CSI veya Parks & Recreation gibi yapımları izliyorsanız Pansino’yu ekranda görürseniz şaşırmayın.

5. Tyler Oakley – 6 Milyon Dolar

Tylker Oakey, yüklediği ilk videosunun ardından geçen 9 koca yıldan sonra LGBT topluluğunun ulusal kahramanı haline geldi. Kanalında yayınladığı eğlenceli epik videolarının da ününde yerinin olduğunu inkar etmemek lazım. Sadece geçtiğimiz sene 6 milyon dolar kazanan Tyler Oakley, aynı zamanda bir kitap yazıp satışına başlayarak da gelirine gelir katan YouTuber’lardan.

4. Smosh – 7 Milyon Dolar

Ian Hecox ve Daniel Padilla yayınladıkları eğlenceli videolarda efsane haline gelen YouTube kanallarından yalnızca bir başkası. İkilinin geçtiğimiz yılki edindiği servet ise 7 milyon dolar.

3. Lilly Singh – 7.5 Milyon Dolar

Kanadalı süper kadın ve dünya çapında YouTube komedisinin önde gelen isimlerinden Lilly Singh geçtiğimiz yıl 7.5 milyon dolar kazandı. Lily’nin kanalını oluşturma öyküsü de oldukça ilginç. Lily ilk defa kanalını 2010 yılında depresyondan kurtulmasına yardımcı olması amacıyla açmış. İşe bakın ki kanalı onu sadece depresyondan kurtarmakla kalmayıp hayatını da değiştirmiş. Depresyona girmek isteyenleri görebilir miyiz? 🙂

2. Roman Atwood – 8 Milyon Dolar

Roman Atwood, kız arkadaşına üç yaşındaki çocuklarını öldürdüğünü itiraf ettiği YouTube şaka videosuyla yolu açılan ve “Yürü ya kulum!” mesajını alanlardan. Şimdilerde çok daha etkileyici videolarla takipçilerinin karşısına çıkan Roman Atwood’un 2016’da yıldızı fazlasıyla parladı ve cebine 8 milyon dolar girdi.

1. PewDiePie – 15 Milyon Dolar

Dünyanın en popüler YouTube kanalını birinci sırada görmeniz elbette sizi şaşırtmayacaktır. En son abonelerine yaptığı “Şu kadar abonem olursa kanalımı kapatacağım.” şakasından sonra kendi idrarını içmesiyle gündeme gelen PewDiePie’nin 2017’deki ahvaline olur bilmiyoruz ancak geçtiğimiz sene PewDiePie tam 15 milyon dolar kazanarak, YouTube’un en çok kazanan kişisel kullanıcısı olmayı başardı.

Listenin büyük bir kısmında gördüğümüz üzere, insanlar gerçekten gülmeyi seviyorlar. Bir iki istisnanın dışında en çok para kazanılan kanalların tek amacı insanları güldürmek. Sanırım annem bu listeden haberdar olsaydı “Milleti kendine güldürme oğlum” lafını tekrar gözden geçirmeyi düşünebilirdi. Teşekkürler Anne!

2016’da Youtube’dan En Çok Para Kazanan 10 Youtuber” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir