PR Değeri Yüksek Backlink Siteleri!

PR değeri yüksek backlink sitelerini sizinle paylaşacağım. Aşağıdaki sitelerden alacağınız linkler ömür boyu kalıcı olacaktır. Bu sitelerden bağlantı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alan adı uzantınız ile aynı anchor text’i kullanmanızdır. Web sitenizin popüler olması için hazırladığım özel makaleyi dikkatle okuyunuz;

FoodSpotting

foodspotting-backlink

PR değeri 6 global Alexa değeri ise 46k olan bu siteden kalıcı backlink alabilirsiniz. İnsanlar bu latformda yedikleri yemekleri ve yemek yediği restoranları paylaşıyor. Eğer sizde Türk restoranlarına katkıda bulunmak istiyorsanız bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirebilir önerilerde bulunabilirsiniz.

Vimeo

vimeo-backlink

Dünya’nın en kaliteli video paylaşım platformlarından biri olan Vimeo, Pagerank 9 değerine sahip ve Alexa verilerine göre Dünya’nın en iyi 183. sitesidir. Alexa global değeri 183 olan siteden bağlantı almak kesinlikle sitenize iyi gelecektir. Eğer bu siteden de link aldım artık bir şey yapmama gerek yok deyip geçiştirecek iseniz hiç almayın daha iyi diyebilirim. Fayda görmek istiyorsanız sektörünüzle, ilgilendiğiniz alanlarla alakalı videolar paylaşmanız, profilinizi kuvvetlendirip trafik almanız sitenize fayda sağlayacaktır.

SlideShare

slideshare-backlink

Slayt paylaşma platformu olan bu site ile hazırladığınız slaytları paylaşabilir, büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Örneğin;  Web sektöründe olan kişileri ilgilendiren bir dokümanınız var, bunu paylaşarak duyurabilirsiniz. Bu tür paylaşımlarla profilinizi kuvvetlendirip alacağınız bağlantı ile kaliteli backlink elde etmiş olursunuz. Ayrıca Pagerank değeri 8 olan bu site Alexa verilerine göre dünyanın en iyi 151. sitesidir.

GitHub

github-backlink

Github, yazılımcıların iş birliği yaptığı bir platformdur. PR değeri 8 ve Alexa verilerine göre dünyanın en iyi 86. sitesi olan bu platformdan kaliteli backlik almak siteniz için iyi olacaktır. Bu tür geliştirme platformlarında sitenizin ana sayfasına bağlantı eklemek zorunda değilsiniz. Kategorilerinizi ya da alt sayfalarınızı da ekleyerek bağlantı kazanabilirsiniz.

SoundCloud

soundcloud-backlink

SoundCloud, PR değeri 8 Alexa verilerine göre dünyanın en iyi 159. sitesidir. Müzik yükleme platformu olan bu sitede oluşturacağınız profile dilediğiniz kadar bağlantı ekleyebiliyorsunuz. Sosyal hesaplarınız, alt sayfalarınız, kategoriler ve aklınıza gelebilecek tüm linkleri verebilirsiniz. Oluşturacağınız hesaba müzik yüklemeyi ve müziğin açıklama kısmından da bağlantı almayı unutmayın.

Araştırmalarıma devam edip site daha kaliteli platformlar bulmaya gayret edeceğim.Kolay gelsin 🙂

26 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X